Kim jesteśmy?

Warsaw Debate Chamber jest przedsiębiorstwem społecznym uczącym dorosłych przemawiania i przekonywania wykorzystując doświadczenie utytułowanych międzynarodowo debatantów sportowych. Organizujemy kursy debat dla dorosłych, regularne treningi debatowania i otwarte wydarzenia Speed Debating Warsaw czy Warsaw Debate Night.

Dlaczego my?

Jako jedna z niewielu organizacji na rynku oferujemy kursy, szkolenia i programy treningowe nastawione na długoterminowe rozwijanie umiejętności takich jak wystąpienia publiczne, argumentowanie, kontrargumentowanie czy krytyczne myślenie.

Przygotowujemy naszych kursantów od poziomu początkującego do profesjonalnych wystąpień w debatach publicznych, gdzie radzą sobie nie tylko ze stresem, wymagającymi trenerami debatowania sportowego ale również żywą, krytyczną publicznością. Poprzez wymagające i autentyczne doświadczenie wyrabiamy umiejętności, które zostają z uczestnikami na dłużej.

 

Utytułowani debatanci sportowi 

Na naszych zajęciach uczą utytułowani międzynarodowo debatanci, sędziowie i trenerzy debat sportowych, dzięki czemu nauka jest przede wszystkim skupiona na praktycznych zastosowaniach proponowanych narzędzi.

Polska

  • Trenerzy Reprezentacji Narodowej w Debatowaniu Licealistów 
  • Mistrzowie Polski Debat Parlamentarnych
  • Najlepsi Mówcy Mistrzostw Polski Debat Parlamentrnych
  • Kilkunastokrotni zwycięzcy turniejów krajowych

Europa

  • Finaliści i zwycięzcy turniejów w Liverpoolu, Londynie, Rydze, Pradze, Zagrzebiu, Krakowie
  • Sędziowie Uniwersyteckich Mistrzostw Europy i turniejów w Oksfordzie, Cambridge, Londynie, Amsterdamie, Moskwie czy Helsinkach

Świat

  • Półfinaliści Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w Debatowaniu (EFL) 
  • Wielokrotni reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego na Mistrzostwach Świata

Opinie 

Uczestnictwo w debacie uważam za wspaniałe doświadczenie. Zdałam sobie sprawę, że jest to bardzo wymagający proces, który wymaga wielu umiejętności: doboru argumentów, budowanie konstrukcji wypowiedzi, intonacji i tempo głosu, kontroli nad mową ciała czy panowanie nad stresem.

Magda

Analityk w sektorze finansów

Kurs debatowania zmienia sposób patrzenia na świat i formułowania własnych opinii. To świetnie spędzony czas, który pozwala poznać niesamowitych ludzi, ale także poznać swoje przywary w argumentacji. Debaty zmuszają nas do poznania, a przede wszystkim, zrozumienia argumentów drugiej strony.

Dawid

Technology specialist

Świetna zabawa, otwieranie głowy i doładowanie pewności siebie! Ekipa Warsaw Debate Chamber jest naprawdę wspaniała. Przygotowanie do debaty i sama debata to nie tylko rozwój umiejętności, ale też czas spędzony w przemiłym towarzystwie.

Marta

Pracuje w IT

Główni trenerzy 

Radosław Czekan

Radosław Czekan

Założyciel i Dyrektor Treningowy

Półfinalista Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w Debatowaniu (EFL), najlepszy mówca, finalista i sędzia (chair) turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych w tym Mistrzostw Europy. Posiada ponad 800h doświadczenia w szkoleniu z wystąpień publicznych i debatowania dla m.in.: College of Europe in Natolin, TEDx, BZ WBK, Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych, Urzędu M. St. Warszawy, akademii liderów, polityków, organizacji pozarządowych.

Autor podręcznika debatowania o historii, twórca autorskich programów szkoleniowych dla uniwersytetów i liceów.

Magdalena Wąwoźna

Magdalena Wąwoźna

Trenerka Warsaw Debate Chamber

Debatantka sportowa, sędzia i trenerka z wieloletnim doświadczeniem, którym dzieliła się z m.in.: BZ WBK, College of Europe in Natolin, Akademią Paderewskiego, Urzędem M. St. Warszawy, Muzeum Żydów Polskich czy International Debate Association. Magda jako reprezentantka Sheffield University oraz Uniwersytetu Warszawskiego debatowała na turniejach międzynarodowych, w tym m.in.: na Uniwersyteckich Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Na co dzień pracuje jako specjalistka ds. komunikacji w Citi Bank.

Zaufali nam

Jakie umiejętności rozwija debatowanie?

Wystąpienia publiczne i prowadzenie dyskusji

Aktywne słuchanie

w

Argumentacja i kontrargumentacja

Pewność siebie

Kreatywność i szybkość reakcji

Praca w zespole

Myślenie strategiczne i analityczne

q

Asertywność