Przemawiaj i przekonuj

Zapisz się na kurs debat dla dorosłych Zapisz się

Dla kogo debaty?

W Warsaw Debate Chamber spotkasz osoby w wieku 21-60+ lat, które zawodowo zajmują się najróżniejszymi branżami od prawa poprzez architekturę, IT, konsulting po organizację wydarzeń kulturalnych.

Łączy ich jedno.

Chcą rozwijać swoje umiejętności myślenia, mówienia i argumentacji. A debatowanie stało się ich hobby.

Jakie umiejętności rozwija debatowanie?

Wystąpienia publiczne i prowadzenie dyskusji

Aktywne słuchanie

Argumentacja i kontrargumentacja

Pewność siebie

U

Kreatywność i szybkość reakcji

Praca w zespole

Myślenie strategiczne i analityczne

Szybkie uczenie się

Z czego składa się kurs?

Budowanie argumentów

Stosując proste, praktyczne i powtarzalne modele będziemy ćwiczyć budowanie argumentów przekonujących dla osób o zupełnie innych poglądach. Posłużą nam w tym case studies z wykorzystaniem współczesnych badań z zakresu psychologii moralności, socjologii i teorii argumentacji. Przećwiczymy ten element w ćwiczeniu na zajęciach, a w ramach zadania domowego każdy uczestnik otrzyma indywidualny feedback o przygotowanym argumencie w kontrowersyjnym sporze.

Kontrargumentacja i chwyty erystyczne

Wykorzystując prawdziwe przypadki z życia politycznego i społecznego sprawdzimy, jak identyfikować błędy argumentacyjne, jak na nie odpowiadać i jak ich unikać oraz nauczymy się jak strategicznie podchodzić do kontrargumentacji. Przygotujemy się też do obrony przed nieuczciwymi chwytami erystycznymi m.in. latającą rybą czy ad personam.

Debata treningowa

Debata treningowa 3 vs 3 z aktywną moderacją bez udziału publiczności nad tezą wybraną tydzień wcześniej. Uczestnicy otrzymają feedback od międzynarodowego sędziego debat. Jest to niezmiennie najlepiej oceniana część zajęć przez naszych uczestników.

Opinie o debatowaniu

Uczestnictwo w debacie uważam za wspaniałe doświadczenie. Zdałam sobie sprawę, że jest to bardzo wymagający proces, który wymaga wielu umiejętności: doboru argumentów, budowanie konstrukcji wypowiedzi, intonacji i tempo głosu, kontroli nad mową ciała czy panowanie nad stresem.

Magda

Analityk w sektorze finansów

Kurs debatowania zmienia sposób patrzenia na świat i formułowania własnych opinii. To świetnie spędzony czas, który pozwala poznać niesamowitych ludzi, ale także poznać swoje przywary w argumentacji. Debaty zmuszają nas do poznania, a przede wszystkim, zrozumienia argumentów drugiej strony.

Dawid

Technology specialist

Świetna zabawa, otwieranie głowy i doładowanie pewności siebie! Ekipa Warsaw Debate Chamber jest naprawdę wspaniała. Przygotowanie do debaty i sama debata to nie tylko rozwój umiejętności, ale też czas spędzony w przemiłym towarzystwie.

Marta

Pracuje w IT

zadowolonych kursantów

kursantów wystąpiło w debacie publicznej

mediana i dominanta oceny kursu w skali 1-10

Trenerzy kursu debat

Radosław Czekan

Radosław Czekan

Założyciel i Dyrektor Treningowy

Półfinalista Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w Debatowaniu (EFL), najlepszy mówca, finalista i sędzia (chair) turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych w tym Mistrzostw Europy. Posiada ponad 800h doświadczenia w szkoleniu z wystąpień publicznych i debatowania dla m.in.: College of Europe in Natolin, TEDx, BZ WBK, Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych, Urzędu M. St. Warszawy, akademii liderów, polityków, organizacji pozarządowych.

Autor podręcznika debatowania o historii, twórca autorskich programów szkoleniowych dla uniwersytetów i liceów.

Magdalena Wąwoźna

Magdalena Wąwoźna

Trenerka Warsaw Debate Chamber

Debatantka sportowa, sędzia i trenerka z wieloletnim doświadczeniem, którym dzieliła się z m.in.: BZ WBK, College of Europe in Natolin, Akademią Paderewskiego, Urzędem M. St. Warszawy, Muzeum Żydów Polskich czy International Debate Association. Magda jako reprezentantka Sheffield University oraz Uniwersytetu Warszawskiego debatowała na turniejach międzynarodowych, w tym m.in.: na Uniwersyteckich Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Na co dzień pracuje jako specjalistka ds. komunikacji w Citi Bank.

Zaufali nam

Ile to kosztuje?

Zadaj nam pytanie

Telefon

+48 790 870 898

Email

kontakt@debatechamber.pl